E-shop Elektrotechnici.cz

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Středa
21. 04. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů OnRobot uvádí pokročilý magnetický uchopovač MG10 pro bezpečné a přesné kolaborativní aplikace

OnRobot uvádí pokročilý magnetický uchopovač MG10 pro bezpečné a přesné kolaborativní aplikace

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Sobota, 13. březen 2021

OnRobot MG10 I low res Praha, 11. března 2021 - OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvádí na trh nový produkt MG10. MG10 představuje všestranný, vysoce výkonný a snadno použitelný magnetický uchopovač pro manipulaci s materiálem, montáž a obsluhu strojů ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nástroj je plně kompatibilní se všemi hlavními značkami robotů prostřednictvím rozhraní OnRobot One System a nabízí unikátní nastavitelné funkce detekce síly a úchopu poskytující uživatelům vysokou úroveň kontroly.

Standardní magnetické uchopovače poskytují pouze jednoduchou funkci zapnout/vypnout. Aby uživatelé mohli nastavit potřebnou sílu nástroje, musejí k vytvoření prostoru mezi magnetem a objektem vkládat gumové podložky. Jedná se o zdlouhavý a nepřesný proces, který nepřináší vždy požadovaný výsledek, zejména při manipulaci s tenkými kovovými plechy a malými kovovými součástmi, kdy nástroj nepřesně uchopí více dílů z důvodu chybějící regulace magnetické síly.

„Tradiční magnetické uchopovače jsou skutečným problémem. Téměř při každé změně aplikace nebo objektu musí dojít k ručnímu nastavení tak, aby byla kompenzována nedostatečná funkčnost uchopovače,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot.

ABB MG10 low res„Inovativní uchopovač MG10 od OnRobot toto vše eliminuje díky funkci nastavitelné síly umožňující rychlou a snadnou přesnou manipulaci s materiálem.“

Eliminace rizika uvolnění dílů

Na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů je inovativní MG10 dodáván s integrovanými senzory pro detekci objektů a úchopu. Pro aplikaci manipulace s plechovými díly (například pro obsluhu strojů vyžadující vyzvednutí plechu ze zásobníku, jeho umístění do lisu a odebrání opracovaného dílu) zajišťuje tato funkce bezproblémový a bezpečný provoz. Dojde-li k výpadku energie během úkolu nebo v případě nouzového zastavení, tyto funkce zajistí, aby nedošlo k nebezpečnému uvolnění manipulovaného dílu.

Nový uchopovač MG10 je připraven i na úkoly spojené s obsluhou strojů, montáží a manipulací s materiálem, které dříve prováděly nákladné a složité pneumatické uchopovače. „Zatímco pneumatické systémy vyžadují externí přívod vzduchu, kabeláž a pravidelnou údržbu, MG10 je k dispozici ihned po vybalení, což ve srovnání s pneumatickými uchopovači znamená výrazně nižší náklady na zprovoznění,“ říká E. K. Iversen.

Pro nerovné, hrubé a perforované povrchy

MG10 umožňuje také přesnou a konzistentní manipulaci s předměty s hrubým, nerovným či perforovaným povrchem. Představuje tak ideální řešení pro širokou škálu aplikací ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nastavení více magnetů nástroje MG10 umožňuje práci se širokou škálou velikostí, hmotností a nepravidelných tvarů.

MG10 picking cylindersExistuje řada aplikací, jako například obsluha ohýbacích lisů či manipulace s perforovanými objekty, pro které podtlakové a prstové uchopovače nemají dostatečné schopnosti a výkonnost. MG10 tyto úkoly zvládne snadno, ať se již jedná o kovový obrobek, děrovaný ocelový díl nebo perforovaný plech.

„Schopnost přejít rychle z jednoho nastavení aplikace k druhé je vzhledem k současné orientaci výrobního odvětví na malosériovou výrobu s vysokým počtem zakázek více než jen bonus. Je to zásadní předpoklad úspěchu,“ říká E. K. Iversen. „MG10 je jediný magnetický uchopovač na trhu, který je dostatečně všestranný, inteligentní a snadno použitelný, takže ho lze rychle nasadit na úkoly typu obsluhy strojů, paletizace či manipulace s plechy. A to vše v plug and play provedení.“

Fotografie produktu ke stažení zde, video k dispozici zde.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

PR kontakt:                                                                           Firemní kontakt:      

Jana Cenefelsová                                                                  Josefine Toftdal

Myr Communication                                                               Sales & Marketing Consultant
+420-731 455 066                                                                 +45 53 53 57 37
j Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript                                                                          Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

                                                                

 

 

Přehled nových článků

Virtuální veletrh EPLAN 2021
On-line seminář: Měření při revizích RCD podle ČSN EN 33 2000-6 ed.2, problematika obloukových ochran AFDD
Veleton.cz
topdluhopisy.cz
tepla podlaha deti online seminar
cez banner 300x300

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky